fbpx

Як знайти своє справжнє кохання?

Для кожної людини важливо мати кохану людину, знати, що в тебе є опора, підтримка, відчуваєш себе потрібним. Цілком нормально мріяти про теплі й світлі почуття, такі як кохання. Тож, не дивно коли виникає тривога через відсутність, у своєму житті, справжньої половинки.

Також, виникає страх зробити похибку обираючи “ту саму” людину і з’являється скептицизм у питаннях романтики. З думкою, що “кохання вбили поети” починають також виникати питання, чи існує кохання взагалі? Як все ж знайти те єдине кохання у нашому швидкоплинному світі? Які методи та способи варто використовувати у пошуці справжнього кохання? Та чи можливо науково довести існування таких сильних почуттів як кохання? – про все детальніше поговоримо та розглянемо прямо зараз у цій статті.

Чи існує справжнє кохання?

На досить ліричне запитання, годі шукати відповідь – звичайно існує. Почуття закоханості й кохання – легко сплутати, якщо серйозно не задумуватись над ними. Та насправді ці два почуття дуже відрізняються як емоційним забарвленням, так і їх тривалістю. Адже можна визначити їх “градацією почуттів” що варто вміти відрізнити і відстежувати по собі. Тож про все по черзі.

Закоханість – це почуття яке передує любові. Коли ти бачиш в людині лише саме світле й найкраще. Інколи одягаєш, так звані, “рожеві окуляри” тобі здається, що ці почуття назавжди, а твій об’єкт закоханості – ідеальний. Але на практиці – ідеальних людей не існує, а значить після закоханості, має йти ряд розчарувань, які дадуть це зрозуміти. Та все ж, якщо це справжнє кохання і ви вмієте працювати над стосунками то ви зможете прийняти та полюбити навіть ці негативні риси. Що також пророкує, або ж означає нову і вже довготривалу фазу – кохання.

Кохання – це, морально-естетичне почуття, яке виражається у повному сприйнятті партнера, у безкорисливому ставленні до його особистості. Також це є більш потужні почуття, які не просто зруйнувати й нелегко забути. Їхня допоміжна властивість, вміння балансувати між самовіддачею та власному внутрішньому зростанню. Такі почуття притаманні зачасту саме парам у шлюбі.

Чи всі закохуються?

Беззаперечним є факт, людина – істота соціальна, тож з віком ми набуваємо досвіду комунікацій та пізнаємо весь спектр абсолютно різних емоцій – кохання не є винятком. Тому рано чи пізно закоханість та кохання виникає у всіх. Варто лише дочекатись певного періоду у вашому житті.

Як науково можна пояснити кохання?

Ми прагнемо в усьому мати докази, тож було проведено немалу кількість експериментів аби мати наукове пояснення і визначення цим почуттям. Тому якщо розглядати кохання з наукової точки зору, найпопулярнішою теорією виникнення кохання і сексуального потягу належить біологічній концепції психіатра Майкла Лейбовіца, яка ґрунтується на психофізіології.

Коли людина відчуває фізичний, тобто статевий потяг, цими молекулами насичуються нейрони, що стимулюють емоційну активність. У закоханих такий стан, що можна порівняти та уподібнити до тих, які опісля вживання наркотиків. А саме, партнери відчувають: піднесення життєвих сил, жвавість, безтурботність, оптимізм, ейфорію.

Все це є – хімічний процес, за якого молекули ФЕА партнерів збігаються, тоді спричиняє виникнення хімічної реакції сполучення. У житті внаслідок цієї реакції з’являється потяг. Так біологічна концепція кохання пояснює виникнення міжособистісних стосунків, порозуміння чи непорозуміння між партнерами. Однак реакція між хімічними сполуками не може повторюватися і довго перебувати на одному рівні. Тому статевий потяг між партнерами не буває вічним.

Та нерідко, закоханість переростає в кохання-дружбу, що засновується на взаємній повазі і турботі. Почуття стають менш бурхливими, однак – стабільнішими, реалістичнішими, а такі стосунки надійніші. Партнери менше демонструють власницькі прояви, що зменшує зобов’язання, та як наслідок, дає змогу обом жити своїм життям з мінімальним втручанням. Наштовхує на думку, що такі стосунки є самим точним й правильним варіантом, але до таких відносин дійти все-таки дуже не просто, а прагнути варто!

Як знайти кохання?

Давно не секрет, що в реальному житті варто для початку постаратись аби відшукати своє кохання, праця над собою, постійна внутрішня боротьба аби прибрати “сміття у голові”. А навіть якщо ви знайдете ту саму близьку людину ваші стосунки потрібно будувати й трудитись над ними удвох, аби зміцнити їх та бути впевненими у довготривалості цих почуттів.

Можна додати декілька влучних порад, що зможуть допомогти вам у пошуку потрібної людини для створення міцних стосунків.

  1. Проаналізуйте себе

Кохання – стан захопленості та палких почуттів до партнера, а також є можливість пізнати краще один одного. Тож, аби зацікавити іншу людину, насамперед дізнайтесь все про себе. Поставте декілька запитань

  • Які мої найкращі та найгірші якості?
  • Чим я люблю займатись у вільний час?
  • Які я маю прагнення та цілі?
  • Щоб я хотів_ла змінити в собі?
  • Де і що змушує мене почуватись дискомфортно?

Даючи відповідь, можна дізнатись багато цікавого та важливого про себе. Також намагайтесь завжди прослідковувати за власними почуттями, думками й варто також задавати такі питання як:

  • Що я відчуваю?
  • Чому у мене виникли ці (позитивні/негативні) емоції?

Це корисна звичка, яка вплине на ваш психоемоційний стан. Дасть змогу контролювати емоції та не піддаватись миттєвій агресії. Концентруйтесь на собі та на власних бажаннях, коли ви почуваєтесь щасливою і впевненою людиною одразу до вас буде прикута увага та з вами буде приємно та цікаво спілкуватись.

  1. Що ви шукаєте в партнері?

Не менш важливим є розуміння власних мотивів. І тому дізнавшись про себе, буде правильно задати запитання:

  • а якого партнера я шукаю?

Складіть список найважливіших рис характеру які ви хочете бачити у вашому партнері аби знати, що для вас є принципово та важливо. Також, це спосіб дізнатись, що саме ви маєте на увазі під пошуком справжнього кохання аби не плутатись у поняттях та почуттях, варто одразу розставити пріоритети. Бажано записувати все чітко й конкретно, зосередьтесь саме на рисах характеру, а не вподобаннях у зовнішності чи фінансовому становищі майбутнього партнера. Адже ви шукаєте не ідеал, а живу людину.

Та щоб звузити коло пошуку, варто точно прописати категорію “ні” – те що вам категорично не подобається, та не влаштовує у майбутньому партнерові. Те з чим ви точно не зможете змиритися або звикнути до цього.

Наводячи приклад; ви не можете перенести запах куріння або ви ненавидите коли люди вживають алкоголь. Ваша половинка не повинна мати залежностей у такому випадку. Зрозуміло, що дізнаючись подібну інформацію варто відмовитись щодо цієї кандидатури. Та рухатись й шукати далі!

  1. Чи зможу я колись знайти кохання?

Якщо ви зможете, в першу чергу, відкрити себе партнеру по-справжньому. Тоді так! Ви не встигнете помітити, як зустрінете свою другу половинку. Все, що від вас потрібно, — бути до цього готовим. Також дуже влучною порадою стане – віра у істинне кохання. Дива трапляються лише з тими, хто в них щиро вірить! Так само й тут: зустріти свою людину можна, тільки коли захочете цього по-справжньому. Тому не варто засмучуватись якщо ваші стосунки не склались одразу, потрібно спробувати ще.

  1. Не бійтесь нових знайомств

Будьте чесними з собою, сидячи перед екраном телевізора, вдома у комфортних умовах, складно знайти кохану людину. Тому банальною, але вартою уваги порадою стане – спілкування. Потрібно розширити список нових знайомих, серед яких ви можете знайти кохання. Тож почніть відвідувати нові цікаві місця, в місця за власними інтересами та інтересами, які б хотіли розділити з партнером в майбутньому. Розпочніть ходити на семінари, які вам цікаві, на концерти, запишіться в спортзал. Будьте “легкі на підйом” та погоджуйтесь, не відмовляйте друзям якщо ті потребують компанію на вечір!

  1. Шукайте кохання у правильних місцях

Ця порада витікає з попередньої відповіді, тож тут лише варто додати, що йдучи до нічного клубу, шукати людину для серйозних стосунків – є недоречним. Навряд чи вам захочеться будувати стосунки з тим хто ходить розважатись до подібних закладів. Тому одразу обирайте місця де було б просто провести побачення і познайомитись з людиною схожих інтересів.

Чи є причина, чому я досі самотній?

Якщо ви самотня людина та прагнете почуттів, але все ніяк не складається у стосунках. Можливо проблема полягає у вашому викривленому ставленні до стосунків та до вашого партнера. Може причиною вашої самотності є: завищені вимоги до половинки, недовіра, невміння виражати свої почуття. Рефлексуйте на тему внутрішніх змін, що вам заважає будувати стосунки і що турбувало в минулому. Саме таким способом можна вивести себе на бажані зміни.

Як мені перестати бути самотнім?

Беручи до уваги попередню відповідь, якщо, ви після повного аналізу себе відчули та зрозуміли, що все ж таки – є проблеми. Варто в першу чергу пропрацювати це з психологом і ні в якому разі не ігнорувати! Потрібно також зазначити, що банальна невпевненість у власній зовнішності – може перерости в справжню перепону на шляху до кохання. Це може почати руйнувати навіть здорові стосунки. Візьміть до уваги та обов’язково прослідкуйте за своїми тривожними думками та страхами. Можливо саме завдяки змінам у внутрішньому світі, ви відкриєтесь іншим людям та знайдете справжнє кохання.

Якщо вам була цікава й корисна ця інформація тоді раджу починати діяти. Адже ваша половинка може бути зовсім поруч! Можливо у вашому оточені з’явиться “доля” яку ні в якому разі не можна втрачати. Ваша людина обов’язково буде поруч! Тому варто відкриватись людям, не ставте собі бар’єри та блоки. Не бійтеся сказати коханій людині все, що відчуваєте. Розповідайте й говоріть з своєю половинкою про все, й про всі почуття і проблеми. Звичайно, дуже складно відкрити себе перед тим хто вже вам стає дорогою людиною. Про свої почуття говорити першими страшно, але потрібно. Бо тільки так будете впевнені, що почуття взаємні та ви досягли мети — знайшли те що шукали, своє кохання. 

Тільки з такими настановами ви обов’язково знайдете свою людину, ваш час настане варто лише почати діяти і кохання саме прийде! Та дії є невід’ємною частиною процесу. На кохання заслуговує кожна людина і тут немає жодного винятку!

Від Юлія Гега

Практикуюча Психологиня. Освіта: Університет Менеджменту Освіти, Психологія. Магістр Психології. Досвід: Внутрішньо-особистісні конфлікти, Тривожні розлади, Травматичні розлади, Психологічна залежність, ПТСР, Дитячо-батьківські стосунки, Психологічні проблеми дітей до 7 років (консультування батьків), Кризова інтервенція та робота з гострою травмою, ЛГБТ. Email: [email protected]

Залишити відповідь

Ehoppler сучасна платформа для здорових стосунків

Спілкуйтесь тільки з підходящими людьми

Реєструйтесь та заповніть свій профіль і ми почнемо пошук підходящих кандидатів для вас.

processing by mastercard processing by visa processing by google-pay processing by apple-pay processing by stripe

Ehoppler OÜ (реєстраційний код 16722965) Tallinn, Kesklinna linnaosa, Ahtri tn 12, 15551